Üye Ol

Giriş Yap

Forget Password

Şifreniizi mi unuttunuz? Lütfen mail adresinizi giriniz. Mail adresinize gönderilecek linki tıklayarak yeni bir şifre oluşturun.

Lütfen bir kullanıcı adı belirtin.

Lütfen E-mail belirtin.

Konu başlığnı anlaşılır ve başka kullanıcıların da deneyimlerini paylaşabilecekleri şekilde belirtin.

Lütfen konuya uygun bir kategori seçin.

Uygun etiketleri girin.soru, anket.

Detayları ayrıntılı olarak belirtin.

Video türünü buradan seçin.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.

Anonymous
Anonymous

Hayalinizdeki işi mi yapıyorsunuz?

Çoğumuz iş hayatına girerken bu benim mesleğim, “istediğim iş bu!” diyerek giremiyoruz ne yazık ki… Hayat koşulları, sınav sistemleri, senin adına ailenin karar vermesi gibi gibi sebeplerle bir işte başlıyoruz ama mutlu muyuz?

Mevcut ekonomik koşullar ne yazık ki her zaman istediğimiz mesleği seçmemize ya da severek yapacağım başka ne olabilir diye durup bir bakmamıza izin vermiyor çoğu zaman. Ancak günün yarısından çoğunu geçirdiğimiz sürede yaptığımız şey bizi mutlu etmiyor ise, bu tüm hayatınızı olumsuz yönde etkiliyor.

Buradan toplu bir istifa çağrısı yapmıyorum tabiki 🙂 Ancak neyi yaparken mutlu olacağınızı biliyor iseniz hayatınıza ucundan, kıyısından sokmaya çalışın. Sonra bir bakmışsınız tamamen hayatınıza girmiş. He, bilmiyor iseniz biraz kendinizi dinleyin, biraz değişik alanlarda ufak kurslar, workshoplar gibi denemeler yaparak bilmediğiniz yetenek ya da zevklerinizi ortaya çıkartabilirsiniz. En kötü ihtimalle bir hobiniz olur. İşinizi değiştirmeseniz de kendinize ayırdığınız güzel bir zaman aralığı yaratmış olursunuz.

Ben bunu seramik ile buldum. Kurslarla başladığım serüvenime kendi seramik fırınım ile evimde devam ediyorum. Yaptıklarımı incelemek isterseniz https://www.instagram.com/lilyceramic/ 🙂

Paylaş

3 Kullanıcı Deneyimleri

  1. maddi olarak değil manevi olarak insana çok şey katacağını düşüyorum.Bu yaşam telaşından sıyrılıp kendine değer verenlerdensiniz. Yazınızda olduğu gibi ürünlerinizde de o sıcaklığı, estetiği hissettim. Emeğinize sağlık…

    • 0
  2. This answer was edited.

    Tebrikler. Üretim huzur verir mutlaka. Ben olsam muhtemelen fırın edinme sürecinde vazgeçerdim nereye koyacağız, burda olmaz diye. İsteyince duvarlar yıkılabiliyor demek ki.

    • 0
Cevap yaz

Cevap yaz

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.