Üye Ol

Giriş Yap

Forget Password

Şifreniizi mi unuttunuz? Lütfen mail adresinizi giriniz. Mail adresinize gönderilecek linki tıklayarak yeni bir şifre oluşturun.

Lütfen bir kullanıcı adı belirtin.

Lütfen E-mail belirtin.

Konu başlığnı anlaşılır ve başka kullanıcıların da deneyimlerini paylaşabilecekleri şekilde belirtin.

Lütfen konuya uygun bir kategori seçin.

Uygun etiketleri girin.soru, anket.

Detayları ayrıntılı olarak belirtin.

Video türünü buradan seçin.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.

Instagramdaki Gerçek Takipçi Sayımızı Doğal Yollarla Nasıl Artırabiliriz ?

Dünyada 1 milyarı aşan kullanıcı sayısı ile instagram  ürün yada hizmetlerini pazarlamak isteyen işletme ve girişimcileri cezbetmektedir. Ülkemiz instagram kullanıcı sayısı açısından dünyada 5. En fazla kullanıcısı olan ülkedir . Ülkemizde toplam nüfusumuzun nerdeyse yarısına denk gelen 40  milyona yakın instagram kullanıcısı bulunmaktadır. Nüfusa oranla instagram kullanıcı sayısı açısından İsveçten sonra dünya ikincisiyiz.

Durum böyle olunca da markalar instagram üzerinden daha fazla takipçiye ulaşarak satış kanalı oluşturmak yada ürününü daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için sınırları zorlamaktadır. Bu yazımızda  tecrübe edilmiş örnekler üzerinden  instagramda takipçi sayımızı doğal yollarla nasıl artırabiliriz bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. Evet instagramda doğal yollarla takipçi sayımızı artırabiliriz ancak sadece resim paylaşarak olmadığını belirmek isterim herşeyden önce ciddi emek isteyen yöntemleri var . Uykusuz geceler geçirmeye hazırsanız devam edelim .

Herşeyden önce instagram botlarından ve hashtagleri sınırlarına kadar kullanmaktan uzak durarak başlayacağımızı belirmek isterim . Çok ciddi bir bütçeye de gerek yok sadece birazdan belirteceğim yöntemleri uygulayarak takipçi sayınızda ciddi artış sağlayabilirsiniz .

Ayrıca ilk büyüme döneminde haftada şu kadar paylaşım yaparım direk mesajları cevaplarım ajanslarının yöntemlerinin de işe yaramadıklarını belirtmek isterim çünkü daha fazlasını yapmak gerekiyor.

Adım adım ilerleyelim

Ürün yada Hizmetlerimiz Tam Anlamıyla Hazır mı

Instagramda başlamadan önce ürünlerimiz hazır mı web sitemiz hazır mı yada eticaret sitemiz hazır mı instagramda yeterince paylaşımımız var mı. Bunlar hazır olmadan başlamak doğru değil , yol alabiliriz ama emeklerimizin çoğu boşa gider . Burada bir markayı büyüttüğümüzü asla unutmayalım. Yol kazası olmaması için ürünlerimizle ilgili paylaşımlarımız mutlaka profilimizde olmalı ve ulaşılabilecek bir web sitemiz de olmalı.

Rakip Analizi Yapıp Ürünümüzle İlgilenebilecek Kullanıcıları Yakın Takibe Alarak Başlıyoruz

Benzer işler yapan rakiplerimiz var mı ? Varsa Kimler ne kadar takipçileri var . Nasıl etkileşim kuruyorlar bu soruların tamamının cevabını çıkartıp sonra rakiplerimizin takipçilerinin paylaşımlarını beğenerek onları takip ederek işlere başlayabiliriz . Diğer adımları da doğru yaparak bu adım ana stratejimiz olacağını belirtmek isterim .  Burada önemli olan nokta spam gibi hareket etmeyeceğiz . Kullanıcıları önemseyip onların paylaşımlarına gerçek bir yorum bırakabiliriz .  

Bu adımda bir süre ilgilendikten sonra 0 dan 50 bin gerçek takipçiye kadar rahatlıkla çıkabiliriz . 50 bin takipçiye ulaştıktan sonra bu yöntemleri bir kenara bırakıp  farklı stratejilerle büyümeye devam edeceğiz.

instagram takipçi arttırma

Paylaşımlarımız İçin Markamıza Özel Tema ve Markamıza Özel Hashtag  ve Mutlaka Açıklama Eklemeliyiz .

Paylaşımlarımız için bir özel bir tema belirleyip o tema çerçevesinde hareket edebilirsek uzun vade de marka bilinirliği açısından bizim için çok faydalı olacaktır. Ayrıca bütün paylaşımlarımızda kullanacağımız markamızla özdeşleşmiş markamıza anımsatan yaratıcı bir hastag belirlememizde markamız için çok faydalı olacaktır.  Paylaşımlarımızda detaylı açıklamalara yer vermek de yine etkileşim ve dönüşüm açısından çok önemlidir.

Düzenli ve Planlanmış Paylaşımlar Yapalım

Düzenli paylaşımlar yapmak istagramda markamızı büyütmek veya dönüşümlerimizi artırmak için buraya kadar olan adımları yaptıktan sonra odaklanmamız gereken en önemli noktadır. Düzenli paylaşım yapabilmeniz için önerim later.com kullanılmasıdır . Later sizlere paylaşımlarınızı oluşturup belli bir takvimle otomatik paylaşılmasını sağlamaktadır. Later.com tek kullanıcı ve haftalık 30 paylaşım için ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Daha büyük ihtiyaçlar için ücretli planları da vardır .

Sizlerinde instagram takipçi satısını artırmakla ilgili tecrübeleri olduysa paylaşmanızı ve nasıl yaptığınızı anlatmanızı bekleriz . Yada yazımızı okuduktan sonra uyguladığınız yöntemler işe yaradı mı paylaşırsanız sevinirim.

Paylaş
Cevap yaz

Cevap yaz

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.