Üye Ol

Giriş Yap

Forget Password

Şifreniizi mi unuttunuz? Lütfen mail adresinizi giriniz. Mail adresinize gönderilecek linki tıklayarak yeni bir şifre oluşturun.

Lütfen bir kullanıcı adı belirtin.

Lütfen E-mail belirtin.

Konu başlığnı anlaşılır ve başka kullanıcıların da deneyimlerini paylaşabilecekleri şekilde belirtin.

Lütfen konuya uygun bir kategori seçin.

Uygun etiketleri girin.soru, anket.

Detayları ayrıntılı olarak belirtin.

Video türünü buradan seçin.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.

Kurumlar İçin Yandex Mail Neleri İçerir Nasıl Kurulur ?

Kurumlar için yandex mail hizmeti alan adınız uzantılı mail hesaplarını yandex mail üzerinden açmanızı sağlayan ücretsiz bir mail sunucu hizmetidir . Örneğin abc.com alan adınız var hostinginiz yok yada hosting servisinizin mail hizmetinden memnun değilsiniz bu gibi durumlarda başvurulabilecek ücretsiz bir hizmettir. info@abc gibi alan adınız uzantılı eposta hesapları oluşturabilmektesiniz.

Kurumlar için yandex mail hizmeti kullanılarak bir alan adı için 1000 adet mail hesabı oluşturulabilmektedir. Hizmet antispam ve antivirus gibi hizmetleri de ücretsiz olarak sağlamaktadır. Her bir mal hesabı içinde yine ücretsiz 10 gb kota tanımlanmatadır.

Kurumlar için yandex maili kulanabilmek için öncelikle yandex uzantılı bir mail hesabımızın olaması gerekir . Yandexe girerek kolayca abc@yandex.com uzantılı bir mail hesabı oluşturulabilir.

Yandex hesabınızı oluşturup hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://kurum.yandex.com.tr/domains_add/ bu adrese giriş yaparak alan adınızı yazarak ekledikten sonra yandex sizden alan adınızı doğrulamanızı isteyecek . Alan adı doğrulama işlemi için html doğrulama meta doğrulama gibi yöntemlerle alan adınızı doğrulamanızı istemektektedir .

Hosting hesabınıza erişebiliyorsanız cpanel yada plesk gibi panellerden dosya yönetimine yandexin bu aşada size vereceği html kodunu eklemelisiniz.

kurumlar için yandex alan adı doğrulama

Meta doğrulama için html kodlarına erişiminiz varsa yine yandexin vereceği kodları head alanına eklemektesiniz.

Alan adı doğrulama tamamlandıktan sonra yandexin sizi yönlendireceği panelde eklediğiniz alan adını göreceksiniz . Ekranımız aşağıdaki gibi olacak

yandex kurumsal panel

Bu aşamadan sonra önünüzde iki seçenek olacak birincisi dns kaydınızı yandexe yönlendirmek ikincisi ise mx yönlendirmesi ile sadece yandexe mx yönlendirmesi yapmak.

Bu işlemler için yandex gerekli bilgiler

yandex mail kayıt bilgileri

Burada dikkat edilecek nokta dnsleri yandexe yönlendirirseniz mevcut web siteniz varsa çalışmayacaktır . Bu durumda tekrar yandex panelden web sitesi hosting sağlayıcınıza ip yada cname yönlendirmesi yapmanız gerekecektir.

Önerim mx yönlendirmesi yaparak devam etmektir.

Mx yönlendirmesi için hosting panelinden cpanel yada plesk üzerinden dns zone bölümüne girerek . Add mx record alanını seçmemiz gerekecek . Bu alana mx.yandex.net yazmamız yeterli olacaktır .Priority alanına 10 yazıyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor

yandex mx ayarlama

Bu aşamayı geçtikten sonra mx güncellemesi biraz beklememiz gerekecek genellikle 12 saat içinde bu işlem tamallanmakla birlikte 72 saate kadar uzayabilmektedir.

İşlem tamalandıktan sonra yandex connect üzerinden adimin bölümene girerek yeni mail hesapları oluşturabilirsiniz . Ve maillerini gönderip almaya başlayabilirsiniz .

yandex connect

Paylaş
Cevap yaz

Cevap yaz

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.