Üye Ol

Giriş Yap

Forget Password

Şifreniizi mi unuttunuz? Lütfen mail adresinizi giriniz. Mail adresinize gönderilecek linki tıklayarak yeni bir şifre oluşturun.

Lütfen bir kullanıcı adı belirtin.

Lütfen E-mail belirtin.

Konu başlığnı anlaşılır ve başka kullanıcıların da deneyimlerini paylaşabilecekleri şekilde belirtin.

Lütfen konuya uygun bir kategori seçin.

Uygun etiketleri girin.soru, anket.

Detayları ayrıntılı olarak belirtin.

Video türünü buradan seçin.

Put here the video id : https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: 'sdUUx5FdySs'.

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.

Anonymous
Anonymous

Polen Neye İyi Gelir?

Polen Nedir, Neden Tüketilmesi Gerekir?

Arı ürünlerinden birini ifade eden polen en iyi ve tercih edilebilir gıda takviye ürünleri arasında yer alır. Hatta ABD ve Almanya Sağlık Kurumları tarafından ilaç olarak da tescil edilen polen ürünü, arı ürünlerine alerjisi olmayan kişiler tarafından tüketilmesi gereken ve gündelik beslenmenin rutini olması gereken üründür.

Peki polen nedir?

Polen, çiçeklerdeki erkek organ hücresidir. Arı polen erkek hücrelerini farklı çiçeklere taşır ve çiçeklerdeki bulunan dişi hücre ile döllenmesini sağlar. Böylece, tabiattaki hayatiyet devam eder. Polen yüzlerce erkek hücresinden oluşan bir vitamin mineral deposudur. Arılar, yavrularını polen ile besler ve yavrular kısa zamanda güçlenir. Polen içeriğinde A, C, E, P, D, H, B vitaminleri bulunur. Ayrıca 22 farklı aminoasit, madensel tuz ve mineraller yer alır.

Polenin faydaları nelerdir?

Gelişim çağındaki çocuklardan, gençlere ve yetişkinlere kadar herkesin tüketmesi gereken polen antioksidan özelliklere sahiptir. Bu vücudun yenilenmesini ve yaşlandırıcı etkenlerin azalmasını sağlar. Cilt canlı ve parlak görünür. Cilt hastalıkları arasında bulunan sedef ve egzama gibi rahatsızlıklar için önemli bir gıda takviyesidir.

Zinde kalmanıza yardımcı olur

Bugün yoğun çalışma temposuna sahip kişiler tarafından çeşitli mineral destekleri alınır. Bu tür ürünleri tüketmek yerine çeşitli vitamin ve minerallerin yer aldığı poleni tüketmeyi alışkanlık haline getirmek çok daha doğal ve tercih edilebilir yoldur. Polen ile yoğun çalışma takvimine uyum sağlamak ve zinde kalmak oldukça kolaydır. Günde 2-3 kaşık poleni bal veya yoğurt ile tüketerek daha enerjik ve motivasyonu yüksek bireye dönüşmek mümkündür.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

İnsanın doğal ve en etkin savunma mekanizması bağışıklık sistemidir. Bu sistemin doğru gıda ve beslenme alışkanlıkları ile desteklenmemesi halinde zayıflaması mümkündür. Zayıflayan bağışıklık sistemi nedeniyle çeşitli mikroplar vücudu kaplar ve hastalıklar baş gösterir. Mikroplardan korunmak için bağışıklık sisteminin ihtiyaç duyduğu aminoasit ve vitaminleri düzenli olarak almak gerekir. Bu bakımdan polen düzenli şekilde tüketilebilir.

Kalp ve damar sağlığına dosttur

Rafine gıdalar nedeniyle hem kalp hem de damar yolları aşırı derecede zarar görür. Sağlıksız beslenmenin vücutta yarattığı tahribatı ortadan kaldırabilmek için polen tüketmek en doğal yöntemlerden birisidir. İçeriğindeki faydalı antioksidanlar sayesinde kalp ve damar yolları korunur.

Paylaş
Cevap yaz

Cevap yaz

Kodu girin Okunmuyorsa yenilemek için üzerine tıklayın.